CTnet

Kód produktu: 892107 Doprava a platba

4 225 Kčbez DPH, 5 112,25 Kč s DPH

Skladem - Zboží expedujeme do 24 hodin od obdržení objednávky.
ks
CTnet

Kód produktu: 892107 Doprava a platba

Optický zdroj světla pro vlákna singlemode (1310, 1550nm). Tester je vybavený portem pro konektory SC, ST, FC.

Vlastnosti:

  • Vlnové délky: 1310 a 1550nm
  • Modulace výstupu CW, 270 Hz, 1 KHz, 2 KHz
  • Stabilita: ±0,05dB/15 min, ±0,1dB/8 hod
  • Konektory: SC, ST, FC (univerzální 2,5mm)
  • Napájení: 2x 1,5V alkalické baterie AAA
  • Provozní doba na jedno nabití: 150 hod
  • Auto-off funkce
  • Rozměry: 130x65x35 mm
  • Hmotnost 180 g

Balení obsahuje:

Optický zdroj, návod

Přímá metoda měření optické kabeláže

Přímá metoda měření optické kabeláže | Ceit.cz

Je metoda měření optické kabeláže, při které je měřen útlum mezi optickými spoji. Pro měření útlumu se využívají dva přístroje, na začátku měřené trasy zdroj světla (power source) a na konci přijímač optického výkonu (power meter). Měřící zařízení – zdroj světla vysílá záření s úzkou spektrální čárou s vlnovou délkou pro Single-Mode 1310nm, 1550nm.

Při zahájení měření se nejdříve měřící souprava (zdroj a přijímač) zkalibruje pomocí referenčního vlákna. Následně se zapojí zkoušené vlákno a měřením získá útlum měřené trasy.

Postup měření

  1. Před každým zapojením je vhodné očistit čela konektorů.
  2. Propojíme zdroj světla s měřičem útlumu měřící šňůrou a měřič zkalibrujeme.
  3. Kalibrace je plně automatický proces, při němž na několika vlnových délkách dojde k nastavení referenční úrovně výkonu a nastavení výchozí hodnoty útlumu na 0.
  4. Po úspěšně dokončené kalibraci na jeden konec trasy umístíme zdroj záření a na druhý konec trasy umístíme měřič útlumu.
  5. Hodnota útlumu je indikována přímo na displeji měřiče.
  6. Dle typických požadavků se měření opakuje ještě jednou opačným směrem.