CTnet

Kód produktu: 892105 Doprava a platba

2 897 Kčbez DPH, 3 505,37 Kč s DPH

Skladem - Zboží expedujeme do 24 hodin od obdržení objednávky.
ks
CTnet

Kód produktu: 892105 Doprava a platba

Optický měřič útlumu (power meter) pro vlákna singlemode a multimode (850 - 1700nm). Tester je vybavený dvěma porty pro konektory SC, ST, FC.

Vlastnosti:

  • Vlnové délky: 850,1300,1310,1490,1550,1625 nm
  • Modulace výstupu CW, 270 Hz, 1 KHz, 2 KHz
  • Měřící rozsah: -70 až +6 dBm
  • Rozlišení: 0,01 dB
  • Konektory: SC, ST, FC (univerzální 2,5mm)
  • Napájení: 3x 1,5V alkalické baterie AA
  • Provozní doba na jedno nabití: 150 hod
  • Auto-off funkce
  • Rozměry: 160x85x45 mm
  • Hmotnost 220 g

Balení obsahuje:

Optický zdroj, návod

Přímá metoda měření optické kabeláže 

Přímá metoda měření optické kabeláže | Ceit.cz

Je metoda měření optické kabeláže, při které je měřen útlum mezi optickými spoji. Pro měření útlumu se využívají dva přístroje, na začátku měřené trasy zdroj světla (power source) a na konci přijímač optického výkonu (power meter). Měřící zařízení – zdroj světla vysílá záření s úzkou spektrální čárou s vlnovou délkou pro Multi-mode 850nm, 1300nm a Single-Mode 1310nm, 1550nm. 

Při zahájení měření se nejdříve měřící souprava (zdroj a přijímač) zkalibruje pomocí referenčního vlákna. Následně se zapojí zkoušené vlákno a měřením získá útlum měřené trasy.

Postup měření

  1. Před každým zapojením je vhodné očistit čela konektorů.
  2. Propojíme zdroj světla s měřičem útlumu měřící šňůrou a měřič zkalibrujeme.
  3. Kalibrace je plně automatický proces, při němž na několika vlnových délkách dojde k nastavení referenční úrovně výkonu a nastavení výchozí hodnoty útlumu na 0.
  4. Po úspěšně dokončené kalibraci na jeden konec trasy umístíme zdroj záření a na druhý konec trasy umístíme měřič útlumu.
  5. Vlastní měření probíhá automaticky na několika vlnových délkách. Hodnota útlumu je indikována přímo na displeji měřiče.
  6. Dle typických požadavků se měření opakuje ještě jednou opačným směrem.
Ke stažení